Menu

lawendowa czarodziejka

- rozważania wszelakie

niedzielne przemyślenia 42

lawendowyraj

IMG_892441

Z Ewangelii św. Łukasza:
Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.
 

Pewnie zabrzmi o trochę głupio ale taki celnik ma trochę łatwiej. Grzech który go od Boga oddala widoczny jest jak na dłoni. Nie ma się co oszukiwać i on i  wszyscy wokoło wiedzą jak jest. Ciężki grzech jest łatwy do nazwania, grzesznik ma jego świadomość, stąd i gdy nadejdzie pragnienie zmiany dotychczasowego stylu życia to i żałować nie trudno. Faryzeusz, no cóż... nie będę udawać, że jego postawa jest mi obca  może nie konkretnie na modlitwie ale w życiu. Zdarza się że wyrabiam sobie zdanie o innych na podstawie decyzji jakie w życiu podejmują, intencji jakimi się kierują i zarzekam się, że ja to nigdy bym tak nie postąpiła, bo to w końcu takie niemoralne... A sama, nie jestem lepsza. Potrafię się oszukiwać. Igrając ze złem nadać mu pozytywny wydźwięk, podbarwić z nadzieją, że nikt się nie kapnie, nie domyśli, Bóg nie zauważy albo chociaż... przymknie oko.

herbatniki owsiane

lawendowyraj

IMG_1682

Wczoraj udało mi się pierwszy raz zaangażować El do pomocy w pieczeniu ciasteczek. Długo czekałam na tę chwilę, podobnież jak i na wspólne czytanie bajek na dobranoc. W przyszłym miesiącu El skończy 2,5 roku i choć zdaję sobie sprawę, że u innych dzieci ten czas nastąpił już wcześniej... z radością ogłaszam, że doczekałam się i na jedno i na drugie ;-)

Składniki:

250g.miękkiego masła lub margaryny

1 szklanka cukru

2 jajka

1paczka cukru waniliowego

1 ½  szklanki mąki

1łyżeczka proszku do pieczenia

1łyżeczka cynamonu

½ łyżeczki soli

3 szklanki płatków owsianych

 

Wszystkie składniki zmieszać razem na końcu dodając płatki owsiane. Zdobić w zależności od upodobań. Nasze jak widzicie udekorowane m&m’s ale często dekorujemy migdałami, rodzynkami lub czekoladowymi chipsami.

 

Piec w temperaturze 200C przez około 15minut

Smacznego ;-)

 

sobotnie "atrakcje"

lawendowyraj

IMG_23441

Dzisiejszy dzień upłynął nam na rodzinnym pieczeniu ciasteczek owsianych

IMG_1671

IMG_1674

IMG_1686

wspólnej poobiedniej drzemce i wspólnym sprzątaniu

IMG_1696

Ponadto El był ze mną na zakupach, które zawsze są dla nas niezwykłą przygodą. Dzwoniliśmy dzwoneczkiem krowy Milki którą wcześniej z czułością głaskaliśmy i chichraliśmy się przymierzając akcesoria halloweenowe. Popołudniowy spacer też okazał się swego rodzaju przygodą... Chłopaki goniąc uciekające bańki mydlane zaliczyli "glebę"w błocie i wrócili do domu z nosami spuszczonymi na kwintę... 
Generalnie całkiem pozytywna sobota. Małe rączki bardzo się dziś napracowały. Muszą jeszcze nakarmić brzuszek i będą mogły wreszcie odpocząć pod cieplutką kołderką...

pajac

lawendowyraj

IMG_07341

Leżę w wyrku, czując że zaraz zasnę błagam Es:
- przynieś mi proszę te globulki które przepiała mi ginekolożka
- te dowcipne? - pyta rozbawiony mąż
- taaa
Przyniósł, wycisnął mi na rękę i mówi:

- o matko, ależ wielkie, zaraz przyniosę ci coś do popicia

cała ja...

lawendowyraj

IMG_99032

- aaaaaaaaaa! - wrzeszczę na całe gardło
- co się stało? - pyta Es który o mały włos się nie wywrócił pędząc do mnie z pomocą
- nacisnęłam CtrV i wszystko zniknęło - żalę się już spokojniej
- czemu nacisnęłaś CtrV - pyta zdziwiony Es

- bo mi się pomyliło z CtrC, po prostu...

© lawendowa czarodziejka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci